Siğil oluşumunun üs nedeni HPV adı verilen human papilloma virvücutür. Farklı bir söyleyiş ile HPV olarak adlandırılan âdem evladı papilloma virüslerinin saik olduğu bir enfeksiyondur. Bahsi güzeşte HPV virüsünün çehreü fazla türü mevcuttur. Hpv yani Human papilloma virüsü derinin en üst kısmında kâin hücreleri etkilemekte ve böylece hücrelerin çoğalmasına, keratinlerin üremesine neden olur. Siğiller çoklukla insanoğluın ten rengine göre oluşmaktadır. Tenha dü tür siğil HPV kaynaklı değildir. Bunlar göbekli siğil ve seboreik siğillerdir. Bu siğil türlerinin ikisi de sahici siğil değillerdir. Siğil Nasıl Geçer? Normalde siğillerin birçoğu âdem evladı vücudu bağırsakin zararlı olmamakta ve herhangi bir iyileştirme uygulanmaksızın spontane geçebilmektedir. Bununla beraberinde rahatsız edici olan ya da genital bölgede çısoy siğillerin ise iyileştirme edilmesi gereklidir. Siğillerde nezif ya da iltihaplanma mevcutsa, atopik dermatit üzere diğer cilt emrazı ile beraberinde görülüyorsa, göbekli siğil olarak maruf molluskum kontagiosum türünde bir siğilse, temelı cilt incitmebeni türleri ile karışabileceğinden yaşa destelı seboreik siğil var ise behemehâl uzman bir cilt doktoruna başvurma edilmelidir.

Genital siğillerin belirtilerinin çok bir araba olduğunu söylemeyiz. Çoğunlukla bu siğiller çıkmaya temelladığında hastalar doktora temelvuruyor ve tanı konuyor. Siğillerin cenahı saf kaşıntı, yanma ve nezif üzere problemler da yaşanabiliyor. Genital Siğil Sebep Oluşur? Genital bölgede siğil oluşmasının nedeni HPV virüsüdür. Bu virüsün çok sayıda farklı zir türü bulunuyor ve bu türlerden bazenları hem hanımlarda hem de erkeklerde genital siğillere neden oluyor. Fakat temelı kişilerde siğiller ya da herhangi farklı bir ses seda de ortaya çıkmayabiliyor. Bir diğer deyişle enfekte olan kişilerde belirtiler gözlemlenmeyebilir. Genital Siğil İçin Risk Faktörleri Nelerdir? Erken yaşlarda eşeysel ilişkiye kalkmak Çok sayıda partnerle korunmasız ilişkiye intisap etmek Eşeysel yolla bulaşan farklı emrazın kişide olması Bağışıklık sisteminin sönük olması HPV Enfeksiyonu, Genital Siğil Haricinde Hangi Hastalıklara Reçete Hevesliar? HPV enfeksiyonunun sıklıkla vadi açtığı problemlerın başında genital bölgede siğiller çıkması geliyor. Bununla beraberinde rahim ağzı kanseri vakalarının oylumlu kısmınden bu virüs sorumludur. Genital Siğil Hamilelikte Problem Yaratır Mı? Gebeliğe destelı ekstra bir mesele meydana gelmez. Yalnızca genital siğillerin temelı bölgelerde olması yerinde doğumda aşırı gerilmeye destelı kanamalar kabil. Özellikle vajinal duvarda kâin ve ebatları oylumlu olan siğillerde bu sıkıntı yaşhatırayor. Genital Siğil Oluşumunu Önlemek Olanaklı Yönetmen? Genital siğillerin oluşmasını önlemenin ilk yolu kondom yararlanmaıdır. Çünkü HPV virüsü eşeysel yolla bulaşıyor ve bulaşmasını önlemek bağırsakin de eşeysel ilişkide kondom kullanılması örutubet taşıyor. Aynı zamanda bu virüse müteveccih olarak geliştirilen aşılar da mevcuttur. Kadınların olabildiğince enerjik eşeysel yaşama temellamadan önce aşı yaptırmalarında fayda var. 9 yaş üstü olan kız ve koca çocuklara aşı yapılması olası olabiliyor. Fakat bu dönemde aşı yapılmadıysa ilerleyici dönemlerde de yapılabilir. 45 yaşına kadar olan kadınlar HPV virüsüne müteveccih aşılardan faydalanabilir.

steroid satın al

Bir cevap yazın

Seo Fiyatları https://hamburgerci.name.tr/ https://duduklutencere.name.tr/ https://seskayitcihazlari.name.tr/ https://bluetooth.name.tr/ https://beyazesyaalimsatim.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
Puro Satın Al
puff bar satın al
takipçi satın alma