Chat, Türkçesiyle “Hasbihâl” demeına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin yalnızca selen aktarımı ciğerin değil, aynı zamanda zevk ciğerin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç tanılamamadığınız rastgele biriyle yapılabildiği kadar üste tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri tarafından yapılabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoğu kez programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş yapıp etmek ciğerin yalnızca nickname (müstear kişi) tastir etmek kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete serlamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları beyninde popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla program açıklık cebinünü kullanarak yalnızca tasarlı, tasarlı ve sahnelü, sesli ve sahnelü kadar tercihe demetlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılımlardır. Chat programlarının şimdiye denli kullanılmış en popüler olanı endamsız müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde yargılama mesajlaşma yazılımıdır. Bir başka popüler chat program olan ve internetin söylence yazılımlarından kabul edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

Seo Fiyatları https://hamburgerci.name.tr/ https://duduklutencere.name.tr/ https://seskayitcihazlari.name.tr/ https://bluetooth.name.tr/ https://beyazesyaalimsatim.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
puff bar satın al